Przejdź do głównej zawartości

Troszkę ciekawostek

Chciałam się pochwalić moimi nowymi oprawkami. Przez nieregularny kształt nadają efekt kocich oczu i jestem w nich absolutnie zakochana ;)



Ponadto serdecznie polecam Wam książkę Camilli Morton "Dziewczyna na każdy dzień". Autorka znana z bestselleru "Jak chodzić na wysokich obcasach", to przyjaciółka Johna Galliano i Manola Blahnika. Książka napisana jest w formie praktycznych i dowcipnych kartek. Do każdego dnia przypisane są dłuższe lub krótsze  opisy ważnych wydarzeń, które miały miejsce danego dnia. W zasadzie odnaleźć można tu wszystko – od instrukcji „jak założyć klub książki” przez historię każdego rodzaju damskiego obuwia, po biografie znanych osób ze świata literatury, muzyki i kina. Uważam, że to ciekawa pozycja, którą warto zawsze mieć pod ręką. Miłej lektury :)


oprawki Exte 490zł
"Dziewczyna na każdy dzień" C.Morton 39,90zł

A już jutro kilka słów i zdjęć dotyczących mojej wiosennej przesyłki z Pracowni Twórczej Zuzi Górskiej.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Świat mentorów oszalał, wizualizacja nie działa ;)

Ostatnio wokół wizualizacji zrobiło się głośno. Jej wielcy propagatorzy - czyli grupy mentorów, coachów i motywatorów, którzy za Brianem Tracy i autorami Sekretu podawali wizualizację za najskuteczniejszy sposób na odniesienie życiowego sukcesu, nagle zaczęli się wycofywać z jej stosowania, mówiąc, że to jednak nie działa. Czy wizualizacja nagle przestała działać? Nie. Po prostu przez tyle lat była stosowana w nieprawidłowy sposób. W sporcie wizualizacja jest wykorzystywana z powodzeniem od wielu lat. Niestety świat "motywatorów" poszedł na łatwiznę i stąd brak zadowalających rezultatów. Prawdziwa wizualizacja używana przez sportowców przynosi wymierne efekty i jest to udokumentowane naukowo. Dowody na skuteczność wizualizacji Pierwszy z brzegu eksperyment australijskiego psychologa Alana Richardsona. Podczas zgrupowania podzielił swoich studentów, Richardson wybrał 3 grupy. Przeprowadził testy celności rzutów do kosza, aby poznać stan wyjściowy.

Confrontage

Tytuł tego postu, a także zdjęcia powstały pod wpływem inspirującej wizyty w Muzem Sztuki Współczesnje w Krakowie i wystawie prac Jiri Kolar. Obszerniejsza relacja z tej i innych ekspozycji MOCAKu już niebawem. The title of this post, as well as photos were taken under the influence of an inspiring visit to the Museum of Contemporary Art in Crakow and Jiri Kolar's exhibition. Extensive post about this and other exposures in MOCAK soon. Jacket Mohito Blouse Mango Jeans Orsay Shoes DeeZee Bag H&M Glasses Exte

Crumplage

Dziś obiecane zdjęcia i kilka słów z MOCAKu, czyli Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie. Wystawa Jiríego Kolára, która nas przyciągnęła, to pierwsza w Polsce tak duża monograficzna prezentacja prac jednego z najwybitniejszych czeskich artystów. Tworzył między innymi surrealistyczne kolaże, często wykonywane nowatorskimi technikami. Jego prace plastyczne w swojej złożonej strukturze odzwierciedlają różnorodność zainteresowań artysty. Obok twórczości wizualnej Kolár zajmował się również literaturą. Nam szczególnie przypadł do gustu kolaż Damy z Łasiczką, a także kilka muzycznych akcentów.  Na dziedzińcu, w podcieniach Muzeum znajduje się instalacja multimedialna amerykańskiej artystki Anity Glesta. Trzonem tej instalacji są wywiady z mieszkańcami Guerniki.