Przejdź do głównej zawartości

Igrzyska Europejskie Baku 2015

Igrzyska Europejskie - Baku 2015



Igrzyska na mniejszą skalę niż ogólnoświatowe mają już Afryka, Azja, kraje Wspólnoty Brytyjskiej. Sportowcy walczą o medale także w Igrzyskach Panamerykańskich. Od tego roku swoją kontynentalną imprezę mają także Europejczycy. Pierwsza edycja Igrzysk Europejskich odbędzie się w dniach 12-28 czerwca w Baku. O medale powalczy 6 tysięcy sportowców ze Starego Kontynentu, w tym 213 Polaków.


Uroczyste otwarcie I igrzysk olimpijskich odbyło się 12 czerwca 2015. Ceremonia otwarcia została wyreżyserowana przez choreografa - Dimitrisa Papaioannou.
Ceremonia otwarcia toczyła się według schematu znanego z Igrzysk Olimpijskich – po części artystycznej przyszedł czas na defiladę sportowców oraz wciągnięcie na masz flagi Europejskiego Komitetu Olimpijskiego. Chorążym polskiej reprezentacji był siatkarz Dawid Konarski.
Punktualnie o godzinie 22.42 İlham Əliyev oficjalnie otworzył Igrzyska Europejskie. Chwilę później zostało kontynuowane wspaniałe przedstawienie, w którym główne role grały: ogień, woda, powietrze i ziemia. Na końcu odbyło się zapalenie znicza.
Organizatorom w ścisłej tajemnicy udało się utrzymać nazwisko gwiazdy programu – Lady Gaga, która brawurowo wykonała słynny utwór „Imagine” z repertuaru Johna Lennona.



Podczas ceremonii zamknięcia organizatorzy ponownie stanęli na wysokości zadania i zaprezentowali oprawę godną wielkiej imprezy. Reżyserem ceremonii był choreograf - James Hadley.
Podczas ceremonii, zobaczyliśmy masę fantastycznych iluminacji, pokaz rysowania na piasku czy nieustannie wystrzeliwane w górę fajerwerki - to wszystko było wstępem do parady sportowców. Zawodnicy różnych dyscyplin mogli tańczyć i śpiewać w rytm piosenek śpiewanych przez gwiazdy - Clean Bandit i Johna Newmana.
Na trybunach oczywiście zasiadł prezydent Azerbejdżanu - İlham Əliyev, który był obecny podczas zmagań sportowców praktycznie na wszystkich sportowych arenach. To nie on, a jego małżonka - Mehriban, oficjalnie zakończyła Igrzyska Europejskie 2015.




 Zawody zdominowała ekipa Rosji, która zdobyła 164, w tym 79 złotych. Polacy na podium stanęli 20 razy, ale tylko dwukrotnie na jego najwyższym stopniu - szablistka Angelika Wątor i kajakarka Marta Walczykiewicz.Ponadto Biało-Czerwoni zdobyli osiem srebrnych i 10 brązowych krążków, co ostatecznie zapewniło polskiej reprezentacji 19 miejsce w ogólnej klasyfikacji medalowej.





Komentarze

  1. Oglądałam i kibicowałam, bo pracuję w ośrodku sportowym, do którego przyjeżdżają bokserzy, zapaśnicy i szermierka ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Świat mentorów oszalał, wizualizacja nie działa ;)

Ostatnio wokół wizualizacji zrobiło się głośno. Jej wielcy propagatorzy - czyli grupy mentorów, coachów i motywatorów, którzy za Brianem Tracy i autorami Sekretu podawali wizualizację za najskuteczniejszy sposób na odniesienie życiowego sukcesu, nagle zaczęli się wycofywać z jej stosowania, mówiąc, że to jednak nie działa. Czy wizualizacja nagle przestała działać? Nie. Po prostu przez tyle lat była stosowana w nieprawidłowy sposób. W sporcie wizualizacja jest wykorzystywana z powodzeniem od wielu lat. Niestety świat "motywatorów" poszedł na łatwiznę i stąd brak zadowalających rezultatów. Prawdziwa wizualizacja używana przez sportowców przynosi wymierne efekty i jest to udokumentowane naukowo. Dowody na skuteczność wizualizacji Pierwszy z brzegu eksperyment australijskiego psychologa Alana Richardsona. Podczas zgrupowania podzielił swoich studentów, Richardson wybrał 3 grupy. Przeprowadził testy celności rzutów do kosza, aby poznać stan wyjściowy.

Confrontage

Tytuł tego postu, a także zdjęcia powstały pod wpływem inspirującej wizyty w Muzem Sztuki Współczesnje w Krakowie i wystawie prac Jiri Kolar. Obszerniejsza relacja z tej i innych ekspozycji MOCAKu już niebawem. The title of this post, as well as photos were taken under the influence of an inspiring visit to the Museum of Contemporary Art in Crakow and Jiri Kolar's exhibition. Extensive post about this and other exposures in MOCAK soon. Jacket Mohito Blouse Mango Jeans Orsay Shoes DeeZee Bag H&M Glasses Exte

Crumplage

Dziś obiecane zdjęcia i kilka słów z MOCAKu, czyli Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie. Wystawa Jiríego Kolára, która nas przyciągnęła, to pierwsza w Polsce tak duża monograficzna prezentacja prac jednego z najwybitniejszych czeskich artystów. Tworzył między innymi surrealistyczne kolaże, często wykonywane nowatorskimi technikami. Jego prace plastyczne w swojej złożonej strukturze odzwierciedlają różnorodność zainteresowań artysty. Obok twórczości wizualnej Kolár zajmował się również literaturą. Nam szczególnie przypadł do gustu kolaż Damy z Łasiczką, a także kilka muzycznych akcentów.  Na dziedzińcu, w podcieniach Muzeum znajduje się instalacja multimedialna amerykańskiej artystki Anity Glesta. Trzonem tej instalacji są wywiady z mieszkańcami Guerniki.