Psychologiczny Fast Food

Nikt nie obiecywał, że będzie łatwo. Obiecywali, że będzie warto.


W dzisiejszych czasach stawiamy na szybkie i łatwe rozwiązania -  gdy jesteśmy głodni, podjeżdżamy autem do okienka i odbieramy jedzenie, AGD się już nie naprawia tylko kupuje nowe, już nawet nie chce nam się wyciągać telefonów, bo łatwiej jest spojrzeć na smartwatcha.

Ta tendencja ujawnia się także w sferze osobistej. Szczyty popularności osiągają witryny obiecujące milionowe zyski w tydzień , miesiąc, rok czy filmiki, które przekonują, że wystarczy powtarzać sobie DAM RADĘ i spełnią się wszystkie nasze najskrytsze marzenia i ambicje. W relacjach też niestety często wolimy iść na łatwiznę - rozstajemy się, rozwodzimy zamiast iść na ustępstwa i spróbować osiągnąć kompromis.

Oczywiście każdy może osiągnąć sukces, mieć lepszą pracę i satysfakcjonujące relacje. Faktycznie trzeba zacząć od sprecyzowania celu i przekonania, że DAM RADĘ, ale na tym sprawa się nie kończy. Wręcz przeciwnie tu dopiero zaczyna się Twoja praca. Twoja ciężka praca. Praca nad sobą to podobno najcięższa praca ;)

Jeśli oczekujemy zmiany musimy wyjść poza strefę komfortu. Musimy rozprawić się z naszymi destrukcyjnymi przekonaniami, nieproduktywnymi nawykami czy wewnętrznym krytykiem - tyranem. To wymaga cierpliwości i samozaparcia. Zmiany będą się pojawiać powoli, czasem doświadczysz kryzysów, ale uwierz mi, że warto :)

Na tym blogu będą pojawiać się cykliczne wpisy dotyczące motywacji, samoakceptacji i rozwoju.
Pozytywne psychologiczne Fast Foody będą pojawiać na Profilu Facebookowym, żeby dodać Ci otuchy w kryzysowych chwilach. Ale przede wszystkim będą wskazówki oparte na badaniach naukowych i latach praktyki, ćwiczenia i pytania do zastanowienia. Będziemy poszukiwać harmonii w świecie nastawionym na perfekcję.

Zapraszam Cię do tej wspólnej przygody. 

Komentarze

Prześlij komentarz