Przejdź do głównej zawartości

Healthy Lifestyle Show 2018

W miniony weekend na PGE Narodowy odbył się Healthy LifeStyle Show. Było to wydarzenie poświęcone trendom zdrowego stylu życia. Idea targów niesie ze sobą nową wieloaspektowe podejście do tematu zdrowego stylu życia, więc było coś dla ciała i dla ducha.

Healthy LifeStyle Show to pełne inspiracji wydarzenie z udziałem liderów rynku, podchodzące do tematyki zdrowia i urody w tak kompleksowy sposób. Zbilansowana dieta, fitness, zdrowa żywność, ekologia, sport i uroda to tylko niektóre hasła przewodnie tego kongresu. Tym bardziej miło mi było być jedną z prelegentek.

Założeniem tych targów było, aby uczestnicy mogli zgłębić swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną, a także żeby zaczerpnęli inspiracji, motywacji, żeby ułatwić im odnalezienie własnego sposobu na zdrowy styl życia.
Podczas targów wystąpiło 40 prelegentów - trenerów, dietetyków, fizjoterapeutów i coachowie i dwóch psychologów ;) Mi najbardziej przypadła do gustu prezentacja mojej przedmówczyni - Agnieszki Mielczarek. Całkowicie się z nią zgadzam, że hasło "Dasz radę" to często za mało, a każde wyzwanie, które sobie stawiamy powinno nas cieszyć.
Mój wykład Dogonić Marzenia zawierał praktyczne wskazówki jak ułatwić sobie drogę do upragnionego celu (więcej napiszę w kolejnym poście, tymczasem polecam pokrewny Skończ zaczynać,zacznij kończyć). 

Inne formy aktywności jakie organizatorzy zapewnili odwiedzającym to treningi także z gwiazdami (m.in.Ewa Chodakowska), warsztaty taneczne oraz  cooking show, czyli
pokaz kulinarne jak przygotować zbilansowane posiłki.

Nie można też nie wspomnieć o ponad 100 wystawcach z dziedziny zdrowego stylu życia. Nie sportowej mody, naturalnych kosmetyków, ale przede wszystkim można było zrobić zapasy zdrowej i naturalnej żywności.

Ponieważ wraz z tancerzami, z którymi współpracuję jako psycholog sportowy weszliśmy w ostatnią fazę przygotowań do Mistrzostw Polski w Tańcach Standardowych, dlatego wyposażyłam się w różne kombinacje ziół - takie które pobudzą ciało, wyciszą umysł, takie, które pomagają się z koncentrować i taki ułatwią zasypianie na noc przed finałem ;)

Najciekawszym stoiskiem, które miało do zaoferowania różnorodne zdrowe produkty, było IDC Legalne Produkty. Znalazłam tam zarówno batony owocowo-orzechowe (które mnie, osobę z nietolerancją laktozy i alergią na gluten naprawdę ratują), zdrowe napoje izotoniczne, wodę kokosową, shoty witaminowe i prawdziwe masła orzechowe. Już następnego dnia z przyjaciółką przetestowałyśmy Masło z prażonych migdałów...mmmmm..... pychota i na dodatek zdrowa ;) Post o zdrowych produktach już w przygotowaniu, wtedy dokładniej opiszę moje ulubione produkty

Maslove


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Świat mentorów oszalał, wizualizacja nie działa ;)

Ostatnio wokół wizualizacji zrobiło się głośno. Jej wielcy propagatorzy - czyli grupy mentorów, coachów i motywatorów, którzy za Brianem Tracy i autorami Sekretu podawali wizualizację za najskuteczniejszy sposób na odniesienie życiowego sukcesu, nagle zaczęli się wycofywać z jej stosowania, mówiąc, że to jednak nie działa. Czy wizualizacja nagle przestała działać? Nie. Po prostu przez tyle lat była stosowana w nieprawidłowy sposób.


W sporcie wizualizacja jest wykorzystywana z powodzeniem od wielu lat. Niestety świat "motywatorów" poszedł na łatwiznę i stąd brak zadowalających rezultatów. Prawdziwa wizualizacja używana przez sportowców przynosi wymierne efekty i jest to udokumentowane naukowo.
Dowody na skuteczność wizualizacji Pierwszy z brzegu eksperyment australijskiego psychologa Alana Richardsona. Podczas zgrupowania podzielił swoich studentów, Richardson wybrał 3 grupy. Przeprowadził testy celności rzutów do kosza, aby poznać stan wyjściowy. Przez kolejne 20 dni: - pierwsza g…

Mindfulness w praktyce sportowej

Wprowadzenie teoretyczne do Treningu Uważności i jego podstawowe założenia znajdziecie w poprzednim poście (klik), a dziś to co najważniejsze, czyli praktyczne zastosowanie.
Pozytywne efekty Mindfulness zaobserwowano w leczeniu bólu, redukcji poziomu stresu i lęku, a także terapii depresji czy nawet zaburzeń odżywiania.   W sporcie uważność pozwala zawodnikowi skupić się na ważnych aspektach zadania, które przed nim stoi.
Ciąg dalszy na nowej stronie KLIK

Skończ zaczynać, zacznij kończyć, czyli jak wytrwać w dążeniu do celu

Kultowa Bridget Jones co roku obiecywała sobie, że schudnie, rzuci palenie i nie będzie tracić czasu na bezwartościowe relacje. I co? Co roku to samo. Dlaczego tak trudno dotrzymać noworocznych postanowień?

Pod koniec grudnia i z pierwszymi chwilami stycznia ukazuje się wiele publikacji na temat jak zamienić noworoczne życzenia w zrealizowane cele. Większość osób kojarzy formułę celów S.M.A.R.T. i potrafi poprawnie zdefiniować cel. To jak to się dzieje, że 80 % osób wytrzymuje w swoich postanowieniach maksymalnie pół roku? Czy można temu zapobiec?

Zakochani w celu

Pierwszy etap wchodzenia w zmianę można porównać do stanu zakochania. Wizja zmiany ekscytuje, a my jesteśmy gotowi podjąć wyzwanie. Jesteśmy otwarci i pełni entuzjazmu. Wizualizujemy ten moment kiedy cel osiągniemy, jak będzie wtedy cudownie. Obiecujemy sobie, że tym razem będziemy wytrwali w systematycznej pracy nad zmianą, że pokonamy chwile słabości. Po kilku tygodniach różowe okulary powoli zsuwają się z nosa, a optymizm za…