Przejdź do głównej zawartości

Mindfulness w praktyce sportowej

Wprowadzenie teoretyczne do Treningu Uważności i jego podstawowe założenia znajdziecie w poprzednim poście (klik), a dziś to co najważniejsze, czyli praktyczne zastosowanie.

Pozytywne efekty Mindfulness zaobserwowano w leczeniu bólu, redukcji poziomu stresu i lęku, a także terapii depresji czy nawet zaburzeń odżywiania.   W sporcie uważność pozwala zawodnikowi skupić się na ważnych aspektach zadania, które przed nim stoi.

  
Uważne działanie ma być przeciwwagą dla zautomatyzowanych, często nie przystosowawczych zachowań, kierowanych sztywnymi regułami opartymi na wcześniejszych doświadczeniach.  W odróżnieniu do tradycyjnego treningu psychologicznego, w treningu uważności dąży się do optymalizacji osiągnięć nie poprzez eliminowanie negatywnych stanów wewnętrznych, ale poprzez rozwijanie umiejętności świadomego doświadczania bieżącej sytuacji, akceptacji własnych myśli i odczuć.  Sportowiec dostrzega własne emocje i symptomy fizjologiczne bez potrzeby kontrolowania ich np. Tancerz podczas turnieju popełnia błąd w krokach, ale nie wpada w panikę, nie rozpamiętuje tego błędu, tylko cały czas myśli o zadaniu, które ma do wykonania – o jak najlepszym wykonaniu dalszej części choreografii. Koszykarz po niecelnym rzucie, nie rozgląda się po hali, nie myśli o reakcji drużyny czy trenera, nie powtarza sobie, że znowu zawalił, tylko automatycznie zabiera się do działania – odebrania piłki przeciwnikowi i celnego podania czy rzutu.

Trening Mindfulness w sporcie, inaczej niż praktyce buddyjskiej nie opiera się na medytacji, ale na regularnie wykonywanych ćwiczeniach. Zaczynamy od uważnego oddychania, poprzez uważne wykonywanie prostych czynności (jedzenie, mycie zębów, spacer), aż do rozwinięcia uważności, która stanie się stałym elementem funkcjonowania.
Ćwiczenia oddechowe na początku najlepiej wykonywać słuchając instrukcji. Oto przykładowe programy znalezione w sieci:Wystarczy zacząć od 10 minut dziennie, ale niezmiernie ważna jest systematyczność, bez niej nie będzie efektów. Zainteresowanym praktyką Mindfulness polecam książkę „Trening Uważności Mindfulness” M. Williams, D. Penman.Komentarze

 1. exceedingly powerful, completely safe and 100% criminal. those may be bought on-line too without the need of any prescription.Testosterone deficiency http://www.healthsupreviews.com/testx-core/

  OdpowiedzUsuń
 2. the principle factor to help you to get weight off is dieting. It doesn't count number how hard you figure out if you comply with it up through going out to a bar or pub http://musclegainfast.com/muscle-science/

  OdpowiedzUsuń
 3. Dermessence has most essential nutrients that this formula has and that act directly and indirectly in combating again signs from the inside out. for more information please visit http://www.newfitnessbooster.com/dermessence/


  OdpowiedzUsuń
 4. Try talking to a Crazy Bulk Perfect Body professional to see if you can get the instruction bordering on Fitness yet what you don't comprehend can hurt you. It is true that a share of the leading banks deal with Muscle Building because at least you have opinions. Just slacking off limits your potential with Muscle Building.

  http://www.mysupplementsera.com/crazy-bulk-reviews/

  http://www.mysupplementsera.com/progentra/

  OdpowiedzUsuń

 5. We're really only along for the ride. Anti Aging is a way to increase the power of Anti Aging. It's a distinguished straightforward one. I surmise that you might be dreading the essential thoughts germane to Wrinkles. Anti Aging sucks. They didn't need me to comprehend. Skin Care is not something that should be left to this.


  http://supplementsbook.org/milou-skincare/


  http://supplementsbook.org/biogenex-testo/

  OdpowiedzUsuń
 6. Anyway, this is all for now. Presumably, I guess that's better than a poke in the eye with a sharp stick. I say let counterparts make this call for themselves. My Fitness feeling was failing miserably at that time. This is a discomfort you won't forget soon. Here are several additional benefits. How much wealth do you have to work with? Our Fitness influences a lot of our Horlaxen habits. Hey, "No news is perfect news."

  http://supplementsbook.org/horlaxen/
  http://supplementsbook.org/max-robust-xtreme/

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny post, mindfulness przydaje się w każdej dziedzinie życia :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Let's see where there's common ground on Wrinkles. In this respect, I won't use most of that, but that's only me. If you need to upgrade your Luminescent Serum, start from your Skin Care. If you have any suggestions let me know. What have I got to lose? There are loads of affiliates who will be glad to read that. >> http://www.suxorfree.com/luminescent-serum/

  OdpowiedzUsuń
 9. The most important rule: Do not put yourself under pressure. A multiple orgasm can not be forced and there can be many different reasons why it does not work with you. Important is a trusting relationship with your partner - great proximity and a lot of empathy are an absolute must.
  A multiple orgasm can not be experienced by every woman since each body reacts differently. But it is definitely helpful to know your own body and to know how it reacts to certain stimuli. Give yourself a few Solonummern a week and try without pressure, which touches arouse you. Tender clitoris or rhythmic anal stimulation? Find your way to make your panties the wettest.

  By the way, a multiple orgasm is not only deprived of us women, even your partner can come to this pleasure. For this he needs its climax and ejaculation from each separate .

  And so it goes: Spun men before the cumshot the so-called PC muscle, with which they can also interrupt the urine jet on the toilet, they are able to get a so-called "dry climax". In many cases, this muscle is not strong enough. Through special exercises, however, this can be trained and thus prevent the sagging of the penis after the climax. So you can continue your love game without pause.
  A penis and a pair of breasts - you do not need luck. Exactly for this men's sky, there is Busensex, or also called Spanish sex or mammal transport. And he is not just what men! Read here how you can stimulate your penis best with your breasts, which positions are the strongest and how you bring him to the orgasm of his life.
  For more source and information visit related articles

  http://www.tenedonlineshop.com/max-test-ultra-and-max-muscle-xtreme/

  Max Test Ultra

  Max muscle xtreme

  OdpowiedzUsuń
 10. Every post of yours is worth reading. Your writing style was perfect. Keep writing. buy bollywood lehenga online

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Skończ zaczynać, zacznij kończyć, czyli jak wytrwać w dążeniu do celu

Kultowa Bridget Jones co roku obiecywała sobie, że schudnie, rzuci palenie i nie będzie tracić czasu na bezwartościowe relacje. I co? Co roku to samo. Dlaczego tak trudno dotrzymać noworocznych postanowień?

Pod koniec grudnia i z pierwszymi chwilami stycznia ukazuje się wiele publikacji na temat jak zamienić noworoczne życzenia w zrealizowane cele. Większość osób kojarzy formułę celów S.M.A.R.T. i potrafi poprawnie zdefiniować cel. To jak to się dzieje, że 80 % osób wytrzymuje w swoich postanowieniach maksymalnie pół roku? Czy można temu zapobiec?

Zakochani w celu

Pierwszy etap wchodzenia w zmianę można porównać do stanu zakochania. Wizja zmiany ekscytuje, a my jesteśmy gotowi podjąć wyzwanie. Jesteśmy otwarci i pełni entuzjazmu. Wizualizujemy ten moment kiedy cel osiągniemy, jak będzie wtedy cudownie. Obiecujemy sobie, że tym razem będziemy wytrwali w systematycznej pracy nad zmianą, że pokonamy chwile słabości. Po kilku tygodniach różowe okulary powoli zsuwają się z nosa, a optymizm za…

Pokochaj siebie

Walentynki. Święto miłości.  Każdy w głębi serca marzy o tym, żeby być kochanym, kochaną i żeby kochać samemu.Jeśli nie kochasz siebie, nie możesz ofiarować miłości, ponieważ nie masz jej w sobie. Tylko wyobrażasz sobie jak powinno wyglądać to uczucie. Nauczono nas, że źle jest myśleć o sobie, że należy zwrócić się ku innym i spróbować zapomnieć o sobie, na tyle, na ile to możliwe. Większość z nas szuka partnera, który przejąłby opiekę nad nami, skoro sami nie jesteśmy w stanie tego zrobić. Wpadamy w wir błędnych przekonań, że aby zasłużyć na miłość muszę być idealna. Wiele z nas kocha bardziej swoje i cudze wyobrażenia o tym, jakie „powinnyśmy” być niż to jakie naprawdę jesteśmy. Staramy się „wyrabiać” i wpasowywać w wymyślony ideał. Na tym świecie jest miejsce dla Ciebie dokładnie takiej, jaka jesteś.
Jeżeli każdego dnia będziesz traktować siebie z miłością, jak wartościową kobietę, jak kogoś kto zasługuje na szacunek, to automatycznie będzie rosła Twoja pewność siebie i poczucie włas…

W jaki sposób NAPRAWDĘ odnieść sukces?

Wszyscy chcemy być szczęśliwi. Marzymy o życiu łatwym i przyjemnym jak z reklamy Ikei. Dziś mamy powszechny dostęp do poradników, ebooków, rad ekspertów, dzięki którym wiemy, że należy jasno sprecyzować cel, wizualizować go i powtarzać sobie dam radę i.... ....i ku naszemu zaskoczeniu nic się nie zmienia. Trzeba jak dotychczas wstać rano do pracy, pomaszerować do kuchni celem zrobienia całej  rodzinie śniadania, po drodze potykając się o porozrzucane przez dzieci zabawki i przeklinając swoje życie, bo przecież inne kobiety codziennie dostają piękne jak z jurnala śniadanie do łóżka (widzimy to na ich profilach instagramowych). Wychodzimy z domu i wcale słońce nie świeci mocniej, korki są jak były, a w pracy szef też czepia jak się jak zawsze, a nawet bardziej. I co z naszym postanowieniem optymistycznego podejścia do życia i wdzięczności za każdy moment?? Przecież świat sprzysiągł się przeciwko nam :(
Czy na pewno? Dlaczego nie udaje nam się wymarzonych zmian wprowadzić do życia na stał…