Przejdź do głównej zawartości

Healthy Lifestyle Show 2018

W miniony weekend na PGE Narodowy odbył się Healthy LifeStyle Show. Było to wydarzenie poświęcone trendom zdrowego stylu życia. Idea targów niesie ze sobą nową wieloaspektowe podejście do tematu zdrowego stylu życia, więc było coś dla ciała i dla ducha.

Healthy LifeStyle Show to pełne inspiracji wydarzenie z udziałem liderów rynku, podchodzące do tematyki zdrowia i urody w tak kompleksowy sposób. Zbilansowana dieta, fitness, zdrowa żywność, ekologia, sport i uroda to tylko niektóre hasła przewodnie tego kongresu. Tym bardziej miło mi było być jedną z prelegentek.

Założeniem tych targów było, aby uczestnicy mogli zgłębić swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną, a także żeby zaczerpnęli inspiracji, motywacji, żeby ułatwić im odnalezienie własnego sposobu na zdrowy styl życia.
Podczas targów wystąpiło 40 prelegentów - trenerów, dietetyków, fizjoterapeutów i coachowie i dwóch psychologów ;) Mi najbardziej przypadła do gustu prezentacja mojej przedmówczyni - Agnieszki Mielczarek. Całkowicie się z nią zgadzam, że hasło "Dasz radę" to często za mało, a każde wyzwanie, które sobie stawiamy powinno nas cieszyć.
Mój wykład Dogonić Marzenia zawierał praktyczne wskazówki jak ułatwić sobie drogę do upragnionego celu (więcej napiszę w kolejnym poście, tymczasem polecam pokrewny Skończ zaczynać,zacznij kończyć). 

Inne formy aktywności jakie organizatorzy zapewnili odwiedzającym to treningi także z gwiazdami (m.in.Ewa Chodakowska), warsztaty taneczne oraz  cooking show, czyli
pokaz kulinarne jak przygotować zbilansowane posiłki.

Nie można też nie wspomnieć o ponad 100 wystawcach z dziedziny zdrowego stylu życia. Nie sportowej mody, naturalnych kosmetyków, ale przede wszystkim można było zrobić zapasy zdrowej i naturalnej żywności.

Ponieważ wraz z tancerzami, z którymi współpracuję jako psycholog sportowy weszliśmy w ostatnią fazę przygotowań do Mistrzostw Polski w Tańcach Standardowych, dlatego wyposażyłam się w różne kombinacje ziół - takie które pobudzą ciało, wyciszą umysł, takie, które pomagają się z koncentrować i taki ułatwią zasypianie na noc przed finałem ;)

Najciekawszym stoiskiem, które miało do zaoferowania różnorodne zdrowe produkty, było IDC Legalne Produkty. Znalazłam tam zarówno batony owocowo-orzechowe (które mnie, osobę z nietolerancją laktozy i alergią na gluten naprawdę ratują), zdrowe napoje izotoniczne, wodę kokosową, shoty witaminowe i prawdziwe masła orzechowe. Już następnego dnia z przyjaciółką przetestowałyśmy Masło z prażonych migdałów...mmmmm..... pychota i na dodatek zdrowa ;) Post o zdrowych produktach już w przygotowaniu, wtedy dokładniej opiszę moje ulubione produkty

Maslove


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Świat mentorów oszalał, wizualizacja nie działa ;)

Ostatnio wokół wizualizacji zrobiło się głośno. Jej wielcy propagatorzy - czyli grupy mentorów, coachów i motywatorów, którzy za Brianem Tracy i autorami Sekretu podawali wizualizację za najskuteczniejszy sposób na odniesienie życiowego sukcesu, nagle zaczęli się wycofywać z jej stosowania, mówiąc, że to jednak nie działa. Czy wizualizacja nagle przestała działać? Nie. Po prostu przez tyle lat była stosowana w nieprawidłowy sposób.


W sporcie wizualizacja jest wykorzystywana z powodzeniem od wielu lat. Niestety świat "motywatorów" poszedł na łatwiznę i stąd brak zadowalających rezultatów. Prawdziwa wizualizacja używana przez sportowców przynosi wymierne efekty i jest to udokumentowane naukowo.
Dowody na skuteczność wizualizacji Pierwszy z brzegu eksperyment australijskiego psychologa Alana Richardsona. Podczas zgrupowania podzielił swoich studentów, Richardson wybrał 3 grupy. Przeprowadził testy celności rzutów do kosza, aby poznać stan wyjściowy. Przez kolejne 20 dni: - pierwsza g…

Miracle Morning

Wstać bladym świtem w świetnym humorze i zrobić coś dla siebie...  Brzmi to abstrakcyjnie? Przeczytaj ten post do końca i spróbuj. To metoda, która zmieniła życie wielu ludzi. Dzięki Miracle Morning wiele osób uporządkowało swoje życie, stali się bardziej wydajni i co najważniejsze mają wreszcie czas na swoje przyjemności, a budzik wcale nie jest ich największym wrogiem.


"The saddest thing in the world is to wake up one day and realize that  you could been, done and had so much more."  - Robin Sharma
Ile spraw przekładasz na jutro? Co ostatnio obiecałeś sobie zacząć od poniedziałku? Zawsze jest jutro, następny tydzień, kolejny miesiąc i czas leci.  Jak spędzasz poranki? W pośpiechu nerwowo krzątasz się po domu, wyklinając otaczający Cię chaos? Obiecujesz sobie, że jutro wstaniesz wcześniej i rozpoczniesz dzień w atmosferze błogiego spokoju?
Miracle Morning (Fenomen poranka) to książka, w której Hal Elrod opisał swoją metodę na zwiększenie efektywności. Zdaniem Elroda udany p…

Czy medytacja może uratować życie?

Od 23.06.2018 r świat żył informacją o uwięzionej w jaskini, grupie piłkarzy. Uratowani po 14 dniach nastoletni chłopcy są w dobrej kondycji psychicznej i schudli tylko po 2 kg. Jak to możliwe? Wpływ miała na to postawa trenera - nie wyświęconego mnicha, który medytował ze swoimi podopiecznymi i praktykował ćwiczenia oddechowe.

Jak to fizycznie możliwe, że medytacja i techniki oddechowe pomogły trenerowi ocalić swoich zawodników?
Jeśli zaczynamy żyć uważniej i całą swoją uwagę poświęcamy danej czynności to więcej z niej czerpiemy. Dlatego na pewno piłkarze uwięzieni w jaskini uważnie spożywali prowiant, który mieli przygotowany na wycieczkę. Spróbujcie wziąć orzech lub rodzynkę i zjeść ją nie szybciej niż w 3 minuty. Najpierw się jej przyjrzyjcie, powąchajcie. Poczujcie smak, który rozchodzi się w budzi wraz z pierwszym kęsem. Robię to ćwiczenie z moimi zawodnikami, żeby pokazać im jak działa Uważność. Wszyscy przyznają, że nagle intensywniej odczuwają smaki. Na dodatek jeśli posiłki za…